Jurajska Grupa Fotograficzna (www.grupajpt.pl) wraz z Hotelem Fajkier ( Hotel Przyjazny Fotografii —www.hotelfajkier.pl ) pragnie zaprosić Państwa do udziału w Letnim Festiwalu Fotograficznym PHOTO SUMMER DAY w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Fotografii ( poprzednie festiwale: www.jurajskifestiwalfotograficzny.pl orazwww.photosummerday.pl).

PSD 2016-baner-szkoleniowcy-top

To już szósty Festiwal Fotograficzny organizowany przez nas na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Na każdym z nich pojawiają się znane nazwiska świata fotografii, pasjonaci fotografii oraz marki związane ze sprzętem. W tym roku spotkacie m.in. Fujifilm Poland, Canon Polska, OLYMPUS OM-D, Olympus FOTOLOTNI, Sony Polska, Quadralite, NEC Display Solutions Europe, X-Rite Color, EIZO, Manfrotto Polska, P.H.U. Foto-Nova sp. z o.o. , Foto7Tokina, HOYA — Filtry, Next77.

W tym roku Photo Summer Day odbędzie się w dniach 19–20-21 sierpnia ( piątek — sobota –niedziela) w Hotel Fajkier Wellness & SPA w Lgocie Murowanej w sercu Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Tematem przewodnim będzie ” W STRONĘ ŚWIATŁA ” obejmująca fotografię krajobrazową, podwodną, portretową oraz astrofotografię.

W ciągu trzech dni uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach i wykładach prowadzonych przez uznanych fotografów i szkoleniowców. Już dziś swą obecność potwierdzili: Karol Wójcicki, Fotografia Jakub Krawczyk, Jakub Kaźmierczyk Fotografia, Jacek Bonecki Photography, Piotr Wróblewski, Rafał Dąbrowski — Photography, Przemysław Jakubczyk, Marcin Woźniak oraz Tomasz Tomaszewski. Będzie to jedyna i niepowtarzalna okazja do spotkania się w jednym miejscu z tyloma tak znamienitymi nazwiskami fotograficznymi!!!!

Nowatorskie rozwiązania organizacyjne pozwalają uczestnikom na maksymalne wykorzystanie wiedzy i doświadczenia prelegentów przez pracę w małych grupach.
Po raz kolejny chcemy zaskoczyć uczestników niecodziennymi aranżacjami planów zdjęciowych. Punktem kulminacyjnym imprezy będzie spotkanie z Mistrzem.

Patronat medialny objęli : Fotoblogia.pl, Fotografuj.pl, Czasopismo Foto Plus, ASF International Fine Art Photography,Dziennik Zachodni , Zawiercie NaszeMiasto.pl oraz Businesswoman & life, iTV Zawiercie

PSD 2016-partnerzy-banerZapraszamy do obejrzenia relacji z ubiegłorocznej imprezy: https://www.youtube.com/watch?v=VKeiemmvedo

Program 3 PSD 19–20-21 Sierpień 2016

Przedstawiamy portfolio prelegentów i wykładowców

Tomasz Tomaszewski

Tomasz_Tomaszewski

Tytuł Doktora na wydziale Sztuka Mediów, Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików, agencji Visum Archiv w Hamburgu, agencji Image Collection w Waszyngtonie oraz American Society of Magazine Photographers. Zajmuje się fotografią prasową, publikował swoje zdjęcia zarówno w najważniejszych pismach polskich jak i w największych magazynach zagranicznych, między innymi: Stern, Paris Match, GEO, New York Times, Time, Fortune, Vogue, Die Zeit, Elle. Wydał kilka książek autorskich: OSTATNI – Współcześni Żydzi Polscy (tekst Małgorzata Niezabitowska), W poszukiwaniu Ameryki (tekst Małgorzata Niezabitowska), Cyganie Polscy (tekst Jerzy Ficowski), W Centrum, Niezwykła Hiszpania, Rzut Beretem, Zapewnia Się Atmosferę Życzliwoście, oraz ilustrował swoimi pracami kilkanaście prac zbiorowych. Autor wielu wystaw indywidualnych w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Izraelu, Japonii, Holandii, Włoszech, Irlandii, Niemczech, Polsce i na Madagaskarze. Laureat polskich oraz międzynarodowych nagród fotograficznych. Od dwudziestu lat współpracuje z magazynem National Geographic, w którym opublikował 18. esejów fotograficznych, a od roku 1999 jest głównym konsultantem jego polskiej edycji. Uczy fotografii w Polsce, USA, Niemczech i we Włoszech.

_______________________________________________________________

Jacek Bonecki

Jacek_Bonecki

Fotograf i popularyzator fotografii, operator filmowy, producent telewizyjny i dziennikarz. Warsztat  filmowca szlifował na Wydziale Telewizji i Filmu Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Jako fotograf uaktywnił się twórczo na początku lat 80. Eksperymentując z obrazem zaczął rozumieć fotografię jako odrębną dziedzinę sztuki. Umiejętności zdobyte w szkole filmowej oraz inspiracje czerpane z inscenizacji filmowej, przenikają się w jego pracach. Fotografie Jacka opowiadają różnorodne historie. Jest artystą uniwersalnym i multitematycznym.  Mistrzowsko odnajduje się w takich dziedzinach jak fotografia podróżnicza, dokumentalna, motoryzacyjna, a także fotografia reklamowa. Z tą samą precyzją, estetyką i dbałością o szczegóły  uwiecznia na papierze postaci i przedmioty, a także statyczne motywy  studyjne i dynamiczne akcje reportażowe. Przestrzeń i  krajobraz, barwa i światło współgrają w jego pracach, dając niebywałe efekty wizualno-emocjonalne.

_______________________________________________________________

Przemysław Jakubczyk

Oficjalny przedstawiciel Firmy Olympus – fotograf z zamiłowania. Najczęściej Przemka można spotkać na bezdrożach rajdów Offroadowych. w 3 Photo Summer Day  poprowadzi cześć Warsztatów z Fotografii podwodnej, które zostaną wsparte sprzętem firmy Olympus.

1 2

 _______________________________________________________________

Rafał Dąbrowski

Wierzę, że fotografia w pewien sposób ukształtowała moje spojrzenie na świat i ludzi. Od kiedy pierwszy raz wziąłem aparat do ręki i zacząłem fotografować, ta pasja pochłonęła mnie bez reszty. Widzę siebie jako „złodzieja światła”, tropiciela, co z czasem stało się niemal obsesją. Staram się postrzegać światło w coraz to bardziej kreatywny sposób. Jak na profesjonalnego fotografa przystało nie ustaję w poszukiwaniach nowych środków wyrazu. To nastawienie spowodowało, że widzę świat mnie otaczający w innym świetle, wyszukując momenty, których inni nie dostrzegają. Zacząłem instynktownie patrzeć na otaczającą rzeczywistość, tak jakbym przez cały czas stał za obiektywem. Podczas pracy staram się dodać zdjęciom artystycznego ducha, nie zapominając przy tym o podstawowych zasadach kompozycji.

DSC_6254 DSC_8342

12398581_1682036168681352_1113697073_o

_______________________________________________________________

Karol Wójcicki

„Jest taki człowiek, który ma nogi na ziemi, włosy w oczach, a głowę w gwiazdach”

Popularyzator astronomii, dziennikarz naukowy, prezenter telewizyjny.
Na co dzień związany z Centrum Nauki Kopernik, współpracownik Gazety Wyborczej. Prowadził programy popularnonaukowe na antenie Discovery Science i TVN Turbo.
Twórca największego w Polsce fanpage „Z głową w gwiazdach” na Facebooku. Nauczyciel astronomii w szkole podstawowej Eureka.
Organizator jednych z największych na świecie wspólnych obserwacji nocnego nieba oraz wielu innych imprez popularnonaukowych.
Laureat nagrody Popularyzator Nauki 2015 przyznawanej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Polską Agencję Prasową.

z glowa w gwiazdach

_______________________________________________________________

Jakub Krawczyk

Nazywam się Jakub Krawczyk. Pochodzę z Dąbrowy Górniczej, postindustrialnego miasta położonego u stóp Jury Krakowsko-Częstochowskiej, między Śląskiem a Małopolską – czyli w Zagłębiu Dąbrowskim.

Za pośrednictwem tej strony internetowej pragnę podzielić się z Państwem swoimi dotychczasowymi doświadczeniami w fascynującej dziedzinie sztuki, jaką bez wątpienia jest fotografia. Nie będę tu wypisywał sentencji w stylu: „czym dla mnie jest fotografia, bądź kim jest dla mnie fotograf”. W pewnym momencie sztuka ta stała się po prostu częścią niemal każdego aspektu mojego życia. Towarzyszy mi w pracy, w czasie wolnym, przy promowaniu własnego regionu czy podróżowaniu po świecie. Towarzyszy mi zarówno w dzień, jak i w nocy.

IMG_0031_resize IMG_6882_resize
IMG_9249_resize IMG_9263_resize
IMG_9476_resize Zamek Smoleń - gtw_resize
IMG_7135-45_resize Niegowonice 03_resize
Zamek Mirów 03_resize Zamek Ogrodzieniec 03_resize

Zamek Olsztyn - gtw_resize